0937 884 2235

  1. صفحه اصلی >
  2. مطالب اموزشی >
  3. انواع متا تگ ها (SEO Meta Tags) کاربرد متاتگ ها در سئو

انواع متا تگ ها (SEO Meta Tags) کاربرد متاتگ ها در سئو

دسته بندی : blog

آقای برنده - طراحی سایت وردپرس - طراحی وب سایت اختصاصی و گرافیک
http://mr-wins.ir/Images/blog/Seo-Meta-Tags.jpg

متاتگ چیست؟

انواع متا تگ ها (SEO Meta Tags) کاربرد متاتگ ها در سئو

متاتگ یا برچسب متا “Meta Tag” بخشی از محتوای صفحه وب سایت را تشکیل می دهند که کاربران نمی توانند آن را مشاهده کنند یا به عبارتی در داخل کدهای Html سایت شما قرار دارد ولی قابل دیدن نیست.

متا تگ ها در اصل عبارت ها، متن ها و برچسب هایی هستند که در کدهای Html پنهان هستند که موتورهای جستجو همچون گوگل، یاهو و بینگ برای یافتن محتوای متناسب می توانند آنها را مشاهده کنند، اصولا متا تگ ها در کدهای Html و در بخش head قرار می گیرند و تاثیر بسیار زیادی بروی سئو وب سایت دارد.

واژه انگلیسی Meta Tag از دو کلمه Meta به معنی “فرا” و Tag به معنی “برچسب” تشکیل شده است و به عبارت های متعددی همچون “فرا برچسب” یا “برچسب متا” یا “فوق برچسب” هم شناخته می شود. ترجمه درست فارسی آن فرا برچسب است و اگر بخواهید متخصصین سئو و توسعه دهندگان منظور شما را متوجه شوند، بهتر است از متا تگ استفاده کنید.

چرا متا تگ ها در سئو مهم هستند؟

جواب آن ساده است، متا تگ ها با توجه به اطلاعات کوتاه و مهمی که درون خود دارند؛ در طبقه بندی اطلاعات محتوای صفحه وب سایت به موتورهای جستجو کمک بسیاری می کنند. موتورهای جستجو راحتتر می توانند این اطلاعات را ذخیره و براساس نیاز کاربر دسته بندی کنند.

آیا متاتگ ها به سئو کمک می کنند؟ بله، ولی نه همه آنها و نه در هر زمانی!

متا تگ های خوب و ضروری برای سئو

این متا تگ ها باید در تمام صفحات وب سایت شما وجود داشته باشند. شاید این لیست کوچک بنظر برسد ولی شامل موثرترین متاتگ های خوب می شود.

متا تگ های کم اثر برای سئو

متاتگ های بد

اگر از متاتگ های بد استفاده می کنید، عملا هیچ اثری روی سئوی سایت شما ندارد، بهتر است بخش Head سایت شما با حذف این متاتگ ها تمیز و خلوتتر شود و همچنین اطلاعات کمتری بروی دیتابیس شما ذخیره شود، پس بهتر است از آنها استفاده نکنید. موتورهای جستجوی هوشمندی مثل گوگل و بینگ بجای متاتگ های زیر از تکنیک جدید ساختار اطلاعات Structured Data که به صورت میکرودیتا Microdata یا JSON-LD یا RDFa برای دریافت اطلاعات از یک وب سایت استفاده می کنند. حال می توانید در بودن یا نبودن این متاتگ ها تجدید نظر کنید. لیست متاتگ های بد به صورت زیر است.

بسیاری از متا تگ ها در این لیست وجود ندارند یا شاید از نظر شما در تقسیم بندی درست لحاظ نشده اند.